Na první se nezapomíná....

Na první se nezapomíná....první kočka se nesmazatelně zapíše do Vaší paměti. První setkání s touto kouzelnou bytostí, ladnost jejich pohybů, osobitá kočičí povaha, milion způsobů jak Vás rozesměje a potěší, na to se zkrátka nedá zapomenout. U dalších kočičáků už jenom porovnáváte, jak se liší od první kočeny, co ta dělala jinak, v čem byla lepší, co naopak dělá ten nový jinak. Ale všechny kočičí bytosti si zapamatujete do nejmenší podrobnosti. Je fakt, že časem si vzpomínáte jen na to dobré...kočičí tulení a mazlení, a na počuranou rohožku a ranní buzení ve čtyři hodiny nějak pozapomenete.

Moje první peršanka, modrokrémová peršanka, byla kouzelnou bytostí. Drobná chlupatá kočička měla silnou povahu, byla to zkrátka PANÍ KOČKA, svéhlavá, ale milá, přítulná a já ji milovala celým srdcem. Ona mě naštěstí taky, takže s láskou vzpomínám na to, jak mi neustále ležela na klíně , stočená do klubíčka a slastně spala...a spala...a spala....a já nevěděla, jak ji jemně odložit, aby mi drsně packou nedala najevo, co si myslí o takovém vyrušování. Chodila za mnou jako pejsek, dokonce i aportovala s takovou radostí, že se každý lovecký pes zastyděl.

Největší problém byl s tím, že byla jako každá správná peršanka chlupatá a náročná na česání a kartáčování. Stačilo pár dní a kožíšek se jí začal cuchat a dredovatět. Jednou, když jsem na tři týdny odjela do lázní, nestačila jsem se po návratu divit. Ve dveřích mě vítalo něco mezi pudlem a ovečkou. Manžel se sice snažil, hlavička byla krásně počesaná, náprsenka taky, ale ten zbytek.....no, na řadu přišly nůžky a po bytě mi pak chodilo stvořeníčko podobné pudlu královskému. Holý ocásek s bambulí ma konci, bříško a nožky na ježka, no vypadala úchvatně. Bohužel jsem se dopustila toho zločinu, že jsem se rozesmála, a to jsem neměla dělat. Elinka se rozzuřila a trucovala až do večera. Stálo mě to spoustu pamlsků a lichotek, než mi odpustila.

Jo pamlsky.....Elinku jsme měli v době, kdy neexistovaly Zverimexy, granule, pamlsky, zkrátka nic takového jak konzervy a kapsičky, kočce jsem regulérně vařila mleté hovězí s vločkami a špenátem nebo mrkví, to teda bylo něco!! Pak jsem několikrát vyjeli do zahraničí, ostatní ženské si vozily zlato, já kočičí granule :-) Ale zase se dožilla 17 let, takže něco na stravě bez chemie a aditiv asi bude.

Zkrátka na první se nezapomíná...mám nyní dva briťáky, oba zbožňuju, každý je jiný, ale dnes a denně si vzpomenu, co dělala Elinka, a co oni, v čem jsou jiní a v čem stejní.

Prostě první kočku máte jen jednou :-)

 

Přidat komentář:

* Jméno:
* E-mail: (nebude zobrazeno)
   WWW stránky: (odkaz s http://)
* Komentář:
Kod: