Chybíš mi, chybíš mi....chybíš :-(

Dnes to jsou skoro přesně čtyři měsíce, co jsem musela nechat odejít mého milovaného  zrzavého Arčínka za duhový most. Náhle se mu velmi přitížilo, po návštěvě u veta se to trošku zlepšilo, ale za týden bylo rozhodnuto, během 20 minut jsem šla domů sama. Vše jsem po cestě vyhodila, nesnesla bych se dívat na jeho prázdnou přepravku a deku. Kdo z Vás měl zvířátko a přišel o něj, tak chápe.

Ach jo, Arčínek byl se mnou 14 let, byl to milý, trochu tvrdohlavý kocourek, ale strašně mi chybí. Zůstala jsem jen s modrým Maxíčkem, který si teď náležitě užívá, že mě má sám pro sebe a nikdo mu denně nenamlátí , bylo to sice jen naoko, ale občas lítaly chlupy po celém obýváku. Zrzavý Arčínek byl lehce dominantní kocour, byť o třetinu menší než devítikilový Matýsek, tak kočičí domácnosti velel tvrdou zrzavou packou, občas Matýskovi olízal pěšinku, aby mu vzápětí jednu praštil....Nicméně spolu žili v relativním klidu a pokoji třináct let, a pro mě bylo nádherné je pozorovat, oba briťáci, ale každý jiný.

Zrzeček byl nesmírně společenský kocourek, miloval návštěvy, kterým lezl do tašek, vždy mě vítal u dveří, asistoval u každé mé činnosti, dohlížel na mou hygienu, seděl na počítači, když jsem pracovala, uspával mě v posteli , vždy byl po mém boku. Byl to pravý britský gentleman, nežebral u jídla, vychovaně počkal, až dopijeme expresso a až pak šel olizovat pěnu z hrníčku, nevnucoval se na klín ( což mi tedy strašně vadilo), zkrátka kocourek s vytříbeným chováním.

No a teď...? NUDA!!!! Maxíček je úplně jiný, už je to takový pohodlný dědeček, nechá se pomazlit, zbaští nějaké granulky a jde do ložnice,zaleze do šuplíku pod postel a pak ho zase čtyři hodiny nevidím. Noooo...má to i své kladné stránky, třeba v noci se krásně vyspím, neotravuje ve čtyři ráno u misky, neječí u venkovních dveří, neškrábne mě ani náhodou......

Takže padlo rozhodnutí - bude nová kočička. Matýsek potřebuje společnost, aby úplně nezdědkovatěl a já budu mít mazlíčka a také pomocníka  - někdo přece musí testovat kočičí hračky, jesti správně voní šantou, jestli křupinky dostatečně křupají, musí dohlížet, jestli dobře balím balíčky pro zákazníky! Ovšem koťátko by asi nebylo dobou volbou, Matýsek je přece jen starší kocourek, takže se poohlížím po nějaké dospělé kočičce, Navíc mám problém s kolenem, takže nějaké bujaré hrátky s koťátkem bych nedala ani já :-) Když si vzpomenu, jak jsme si hráli s Arčínkem....tak to bych už dnes nezvládla.

Držte mi palce, ať se s novou kočičkou Matýsek rychle spřátelí , a já budu mít zase dva miláčky :-)

Přidat komentář:

* Jméno:
* E-mail: (nebude zobrazeno)
   WWW stránky: (odkaz s http://)
* Komentář:
Kod: